Çiçekler hakkında aradığın tüm bilgiler

Evcil Hayvanlar İçin Zararsız Bitkiler

Evde evcil hayvanınız ile birlikte yaşıyorsanız kesinlikle evdeki bitkileri yemeye çalıştıklarına şahit olmuşsunuzdur. Evcil arkadaşınız evdeki bitkileri yiyecek konusu ile ilgili ısrar ediyorsa mani olmak olabildiğince zordur. Bitkileri ev il hayvanlarınızın ulaşamayacakları yere koysanız da onlar için güvenilir ortamı sağlayamayabilirsiniz.

Evcil hayvanınız ile birlikte yaşıyorsanız onlar için toksik olmayan bitkileri tercih etmelisiniz. Evcil dostlarımız için zararsız ev bitkileri vardır. Bu bitkiler hem evinizin gücünü de tazelemeye destek olur.

Evcil Hayvanlar İçin Zararsız Bitkiler
Evcil Hayvanlar İçin Zararsız Bitkiler

Aşk Merdiveni

Aşk merdiveni dayanıklı bir bitkidir. Bu sebeple ev bitkileri için tercih edilenler arasındadır. Evcil dostlarınız onlar için zararsızdır. Bitkinin tüylü ve yumuşak dokusunu evcil hayvanlarınız çok sevecektir. Zaman vakit yapraklarını çiğneyebilirler. Aşk merdiveni bolca su ve fer sever. Böyle olduğundan dilediğiniz yere makul bir halde yerleştirebilirsiniz.

Afrika Menekşesi

Sıcak ve narin renkleri ile her evde olması ihtiyaç duyulan bir bitkidir. Afrika menekşesi basit bakımı olan bir çiçektir ve evcil dostlarınız içerisinde olabildiğince güvenlidir. Yaprakları ve çiçekleri bakımından evcil dostlarınızın bulunduğu evlerde kolaylıkla tercih edilebilir.

Areka Palmiyesi

Areka palmiyesi, ev ortamına tropik bir hava verir. Sarkan yaprakları ve dinamik görünümü ile evcil dostlarınızın oynamaktan keyif alınmış olduğu bir bitkidir. Onlar için zararsızdır bu sebeple Areka’yı huzurlu bir halde evinize yerleştirebilirsiniz.

Salon Palmiyesi

Areka palmiyesine olabildiğince benzeyen bir bitkidir. Aynı görüntüye haiz olmalarıyla olabildiğince karıştırılır. Güzel yeşil yapraklı bir iç mekan bitkisidir. İç mekanlarda olabildiğince nazik bir bakım talep eder bu sebeple evcil dostlarınız için güvenilir bitkiler içine girer.

Orkide

Orkide çoğu insanoğlunun en sevilmiş olduğu çiçekli bitkilerden birisidir. Orkidelerin zarif duruşunu seviyorsanız kaygı duymadan evinize yerleştirebilirsiniz. Çünkü evcil dostlarınız için bir problem yaratmaz. Orkide narin yapraklara haiz olduğundan evcil dostlarınız yaprakları ile oynamak isteyebilir. Bunun için güvenilir bir yere yerleştirmeniz daha iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Soğanlı çiçekler isimleri ve resimleri

Kurdele Çiçeği

Kurdele çiçeği çoğu evde bulunan bir nebat çeşididir. Hızlı büyür ve aşağı doğru kıvrılan yapraklarıyla havayı temizleyen bir çiçektir. Detaylı bir bakım istemez yalnızca derli toplu olacak şekilde sulanmayı sever. Evcil dostlarınız içerisinde hiç bir problem yaratmaz.

Yoruma kapalı.